Vagyon elleni bűncselekmények I.
A vagyon elleni bűncselekmények két csoportját ismeri jelenleg hatályos Büntető Törvénykönyvünk. Ezek a vagyon elleni erőszakos bűncselekmények és a „sima” vagyon elleni bűncselekmények. Jelen kétr...
A cikk utolsó frissítésének időpontja: 2024. szeptember 16. ( 21 napja)
Előfordulhat, hogy a jogi háttér vagy a piaci helyzet megváltozása miatt a cikkben közölt információk már nem időszerűek. Az információk pontosságáért és hasznosságáért mindent megteszünk, de tartalmukért és felhasználásukért következményeiért felelősséget nem vállalunk.
A Békéltető Testületek meghatározott célja, hogy alternatív vitarendezési fórumként segítse a fogyasztókat vállalkozásokkal szembeni jogvitás helyzeteikben. Az eljárás gyors, egyéb hatóságoktól független, a peres eljárás szigorú szabályaihoz képest egy kötetlen eljárásról van szó, továbbá költséghatékony, tekintettel arra, hogy ingyenes.
A békéltető testületek alapvető intézményi és eljárási szabályairól a fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény rendelkezik.
A békéltető testület a vármegyei (fővárosi) kereskedelmi és iparkamarák hatásköre alá tartozó szakmailag független testület, melyet döntéseiben nem lehet befolyásolni egyéb szervezetek által, valamint az adott ügyben eljáró testületi tagok pártatlanul, részrehajlás nélkül hoznak döntést.
Az eljárásra a fogyasztó lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti békéltető testület lesz illetékes.
A fogyasztó belföldi lakóhelye és tartózkodási helye hiányában a békéltető testület illetékességét a fogyasztói jogvitával érintett vállalkozás székhelye adja meg.
Az eljárásra – a fogyasztó erre irányuló kérelme szerint – az illetékes testület helyett a fogyasztó kérelmében megjelölt békéltető testület válik illetékessé.
Fontos megemlíteni, hogy amennyiben a Testület jóváhagyja az egyezséget, azonban a vállalkozás ezt követően sem teljesít, úgy lehetőség van az egyezségre bíróságtól végrehajtási záradékot kérni, ezáltal az egyezséget végrehajtani.
A vagyon elleni bűncselekmények két csoportját ismeri jelenleg hatályos Büntető Törvénykönyvünk. Ezek a vagyon elleni erőszakos bűncselekmények és a „sima” vagyon elleni bűncselekmények. Jelen kétr...
Korábbi cikkünkben a vagyon elleni erőszakos bűncselekmények kategóriáját ismertettük. Jelen cikkünkben a vagyon elleni bűncselekmények másik nagy kategóriájával foglalkozunk, az „sima” vagyon elle...
Bár messze még a 2023-as szezon, az esküvői szolgáltatók lefoglalása már javában megkezdődött. Mindenki igyekszik minél jobb áron, minél professzionálisabb szolgáltatásra szerződni. Nyilván az, hog...
Kérjük, töltse ki kapcsolatfelvételi űrlapunkat! 2 napon belül visszahívjuk és személyre szabott tájékoztatás keretében informáljuk a felmerült kérdéskörrel kapcsolatban.
Kérdésem vanKérjük, töltse ki kapcsolatfelvételi űrlapunkat! 2 napon belül visszahívjuk és személyre szabott tájékoztatás keretében informáljuk a felmerült kérdéskörrel kapcsolatban.